Tadım notları: Trajan Kalecik Karası 2011

trajan kk 2011Tomurcukbağ’ın 2011 rekoltesi Trajan Kalecik Karası diğer tüm Tomurcukbağ şaraplarında olduğu gibi yine vahşi mayayla yapılmış. Renk olarak 2009’u andıran açık kırmızı renge sahip. Burunda dağ çileği, kiraz, geriden hafif pamuk şekeri ve frenk üzümü algılanıyor. Alkol seviyesinin de %12,5 seviyesinde kalması taze meyve aromalarını daha keyifli hale getirmiş. Damakta hafif baharatsı bir yapıya kırmızı erik ve kısa-orta uzunluktaki bitime doğru ahududu ve kiraz eşlik ediyor. Asiditesi yeterli ve şarabın genel olarak zarif bir yapısı var. Yine de Trajan’ın en iyi rekoltesi diyebileceğim 2009’a göre daha düşük bir konsantre yapıya ve hafif dilue bir damağa sahip.

About Murat Mumcuoglu

Organizing wine tastings, food & wine events and winery tours ... Holder of WSET Level 3 certificate...
Bu yazı Kalecik Karası, Tadım Notları, Tomurcukbağ - Trajan içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Tadım notları: Trajan Kalecik Karası 2011

  1. Prof. Dr.Y.Sabit Ağaoğlu dedi ki:

    2011 rekoltesinin 2009 yılı rekoltesine göre biraz daha açık renkli ve hafif dilue bir damağa sahip olmasının nedeni yağışlı bir bahar ve geç gelen serince bir yaz mevsimi yaşamış olmak. Hasat’ın Ekim başını bulması bu sonuçların sebeplerinden biri. Trajan şarapları’nın konseptinin hiç bir manipulasyon yapmaksızın tamamen rekolteye ait teruar özelliklerinin korunması olduğundan 2009 – 2010 ve 2011 rekolteleri karşılaştırıldığında bu konseptin ilkeleri ve özellikleri amaca uygun olarak karşılanmış oluyor. Yorumlarınız bize bu anlamda konseptimize uygun sonuçları aldığımızı kanıtlıyor. teşekkürler…

  2. Murat Mumcuoglu dedi ki:

    Sabit Hocam güzel şaraplarınız ve yorumunuz için teşekkürler.. nice iyi rekolteler ve güzel şaraplar dilerim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s